14 Mayıs 2024

Garanti BBVA Mobil POS ile Maliyet Tasarrufu ve Verimliliği Artırma Yolları

Garanti BBVA Mobil POS ile Maliyet Tasarrufu ve Verimliliği Artırma Yolları


Her geçen gün dijitalleşen dünyamızda iş hayatında hızlı ve pratik çözümler, hem işletmeler hem müşteriler için pek çok fırsatı beraberinde getirir. Yeni teknolojilere hızla adapte olan POS cihazları ile iş hayatında ödeme almayı çok daha kolay hâle getirebilirsiniz. aracı olarak Mobil pos çözümleri ile sanal mağazanızı açık bir satış platformuna dönüştürebilirsiniz. Hızlı işlem ve kolay tahsilat çözümler sunan Garanti mobil POS sayesinde siz de tüm süreci dijital olarak yönetebilirsiniz. Peki, mobil POS nedir ve işletmelere nasıl fayda sağlar? Garanti BBVA Mobil POS ile işletmenizde maliyet tasarrufu sağlarken verimliliği nasıl artırabileceğinize gelin, birlikte bakalım.

Garanti BBVA Mobil POS ile Maliyet Tasarrufu ve Verimliliği Artırma Yolları

POS Nedir? Mobil POS Ne Demek?

POS; ödeme süreçlerinde, satıcıların sattıkları mal ya da hizmet karşılığında müşterilerden kredi kartı veya banka kartı ile tahsilat yapabilmesini sağlayan bir sistemdir. Bu kelime, İngilizce'de satış noktası anlamına gelen ‘Point of Sale” ifadesinin baş harflerinden oluşur. Satıcılar için tahsilat, müşterilerin ise ödeme yapmalarına aracı olan POS cihazları; teknolojinin gelişmesiyle birlikte farklı modellerle kullanıma sunulur. Çalışabilmesi için internet bağlantısına ihtiyaç duyulan POS cihazları, GSM ve internet teknolojilerinin daha fazla veri taşıma kapasitesine ulaşması ile birlikte mobil olarak da kullanılabilir. Standart POS cihazları, kablolu internet ile çalışırken mobil POS cihazları GPRS teknolojileri ile bağlantının olduğu her alanda hizmet verebilir.

POS cihazları, işletmelerin finansal varlığı için hayati önem taşıyan nakit akışını sağlanmasında doğrudan görev alabilen cihazlardır. Bu cihazların etkinliği ve teknolojik özellikleri, nakit akışınıza destek olurken finansal süreçlerinizin kalitesini artırır. Mobil POS çözümleri sayesinde işletmenizin tüm kanallarında, her çalışanının mekândan bağımsız olarak ödeme almasını sağlayabilirsiniz. Böylece işletme içerisinde ya da işletme dışarısında müşteriden ödeme alınması gereken her an mobil POS çözümlerinden faydalanabilirsiniz.

Mobil POS Kimler Kullanabilir?

Mobil POS, satış ya da tahsilat ekiplerine mobilite imkânı sağladığı için tüm sektörlerin ve işletmelerin kullanımı için uygundur. Özellikle müşterilerin adreslerine teslimat yapan ve kapıda ödeme olan sektörler için mobil POS temel ihtiyaçların başında gelir. Fiziki POS türlerinden biri olan mobil POS cihazı; paket servis yapan gıda, cafe, restoran işletmeciliği sektörü, online kanallardan satış yaparak ürünlerini adrese teslim olarak sunan şirketler, kurye, kargo ve taşımacılık gibi sektörler için müşteriden kapıda ödeme almalarını sağlar Ayrıca fiziksel olarak geniş mekânlarda ve işletmelerde mağazanın her noktasında müşteriden ödeme alabilmeyi kolaylaştırır. Mobil POS cihazının minimal tasarımı ve hafifliği sayesinde çalışanlar, bu ürünleri farklı alanlara taşıyabilr. İşleri kolaylaştıran mobil POS'un sunduğu bir diğer önemli özellik de müşterinin yanında ödeme alınmasını sağlamasıdır. Bu sayede müşteri, kartı ile ödeme yaparken işlemi ve süreci yakından deneyimleme şansına sahip olur.

Garanti BBVA Mobil POS ile Verimliliğinizi Nasıl Artırabilirsiniz?

Garanti BBVA Mobil POS çözümleri, işletmenizin pazarlama ve satış stratejilerine destek olacak çözümler sunar. Mobil POS'un verimlilik artışı sunan özellikleri şöyle sıralanabilir:

  • Garanti BBVA Mobil POS çözümleri ile müşterilerin adreslerinde ya da iş yerinizde ödeme alarak müşterilerinize zengin kampanya çeşitliliği sunabilirsiniz. Müşterilerin Bonus puan kazanabileceği, harcamalarını taksitlendirebileceği seçenekler ile satış süreçlerini destekleyebilirsiniz. Cazip kampanyalar, Bonus kazanma ve harcama gibi imkânlarla satış verimliliğinizi artırabilirsiniz.
  • Mobil POS çözümleri sayesinde satış ekiplerinin anında tahsilat yapabilmesini sağlayarak operasyonel süreçlerinizi hızlandırabilir ve giderlerinizi düşürebilirsiniz. Bu sayede mekândan bağımsız olarak gerçekleştirilen satış pazarlama süreçlerinde tahsilatları eş zamanlı olarak yapabilirsiniz.
  • Garanti BBVA güvencesiyle sunulan cazip mobil POS komisyon oranları operasyonel giderlerini azaltarak maliyet tasarrufu sağlar. Satış sürecindeki maliyet kalemlerinden biri olan komisyon giderlerinin düşmesiyle daha yüksek kârlılık oranları yakalayabilirsiniz.
  • Kapıda ödemelerde müşterilerin nakit seçeneğine alternatif getiren mobil POS çözümü, farklı modellerdeki fiziksel POS ve yazar kasa özellikli POS cihazlarını destekler. Böylece ilave yatırım gerektirmeden Garanti BBVA Mobil POS cihazlarını mevcut cihazlara değiştirebilirsiniz.
  • Garanti BBVA Mobil POS çözümleri, daha düşük provizyon süreleri ile işlem imkânı sunar. Böylece yoğun satış yapan işletmelerin, müşterilere hizmet sürelerinde artışlar yaşanabilir. Daha hızlı ödeme alma özelliği sayesinde satışlarınızın artmasına destek olabilirsiniz.

Garanti BBVA Mobil POS İçin Hemen Başvurunuzu Yapabilirsiniz

İşletmelerinizde mobil POS teknolojisinin üstünlüklerinden faydalanmaya hemen başlayabilirsiniz. Üstün hizmet anlayışı ve bankacılık sektöründeki tecrübesiyle ticari bankacılığın öncü markalarından Garanti BBVA müşterisi olarak mobil POS ile ödeme almaya başlayabilirsiniz. Garanti BBVA'nın kart ürünleri ile kart sahiplerine ödül kazandırabilir ve alışverişlerini taksitlendirebilirsiniz. Kolay bankacılık desteği sunan Garanti BBVA müşterisi olmak ve mobil POS'a başvurmak için şubeye gitmenize gerek yok. Online olarak Garanti BBVA fiziki POS başvurusu yapabilir, mobil POS cihazına sahip olabilirsiniz.

Garanti BBVA, POS başvurunuzu online kanallardan gerçekleştirerek mobil POS komisyon oranları kampanyalarından faydalanabilirsiniz. Eğer Garanti BBVA müşterisiyseniz mobil şube ya da internet şubesindeki başvurular sekmesinden üye işyeri ve mobil POS başvurusu işlemlerini başlatabilirsiniz. Tüm başvuru yöntemlerinde POS cihazı seçme aşamasında mobil POS seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

Sanal mağazalarda banka kartı ya da kredi kartı ile alışveriş yapmayı kolaylaştıran sanal pos ihtiyacınız için Garanti BBVA Sanal POS ürününü inceleyerek fırsatlarından hemen yararlanmaya başlayabilirsiniz!

Sayfayı Paylaş!

Sayfayı Paylaş!


En son eklenenler