09 Haziran 2023

İşletmelerde Garanti BBVA POS Cihazı Kullanımının 5 Faydası

Teknolojinin gelişmesi yeni nesil ödeme biçimlerinin de yaygın hale gelmesini kolaylaştırdı. Çoğu tüketici, gün içindeki alışverişlerinde ödemelerini hızlı bir biçimde gerçekleştirmek için nakit ödeme yerine kredi kartı, ön ödemeli kart ya da banka kartı kullanmayı tercih ediyor. Özellikle pandemiden sonra temassız ödeme alışkanlığının da yaygınlaşması ile hemen hemen herkesin birincil tercihi olan kart ile ödeme yöntemi, işletmelere de POS cihazı kullanma zorunluluğunu getiriyor.

İşletmelerde Garanti BBVA POS Cihazı Kullanımının 5 Faydası
 

İşletmelerin ödemelerini hızlı ve kolay bir şekilde almasını sağlayan ve ticari faaliyetlerde daha çok müşteriye hitap edilmesini kolaylaştıran POS çözümleri hakkındaki detaylar, pek çok işletme sahibi tarafından merak ediliyor. Halihazırda en yaygın ödeme yöntemlerinden biri olan POS cihazı kullanımı ve yeni nesil POS cihazı özellikleri hakkında detaylı bilgi sahibi olarak işletmenizin ödeme alternatiflerini daha verimli bir düzeye taşıyabilirsiniz.
Siz de müşterileriniz için daha işlevsel ödeme alternatifleri sunmak ve ödemelerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde temin etmek isterseniz gelin, POS cihazı nedir ve ne gibi avantajlara sahiptir sorularının yanıtlarına birlikte göz atalım.

POS Cihazı Nedir? Ne İşe Yarar?

Türkçesi "Satış Noktası” olan Point of Sale (POS) cihazı, gerekli prosedürlerin sağlanması yoluyla başvuru yapılan ve alınan elektronik bir tahsilat aracıdır. Kredi kartı ve banka kartlarından ödeme imkanı sağlayan POS cihazı, nakit para taşımadan zahmetsizce ve hızlı bir biçimde alışveriş yapabilmeyi kolaylaştırır.
Hem müşteriler için, hem de işletme sahipleri için çok sayıda kolaylık ve avantaj sağlayan POS makinesi, ödeme alternatiflerinin genişlemesine yardımcı olurken kart ile alışveriş yaparak kampanyalardan ve ayrıcalıklardan yararlanmak isteyen müşteriler için büyük öneme sahiptir.
Günümüzde birçok müşterinin alışveriş yapacağı işletme konusunda tercih faktörlerinden biri olan POS ödeme yöntemleri, işletme sahibinin de ödemelerini kolaylıkla tahsilat etmesini ve bütün ticari işlemlerini resmi kayıtlı, güvenli ve şeffaf bir biçimde raporlamasını sağlar.
POS cihazı kullanma işlemi bir hayli kolay olsa da işletme sahiplerinin POS çözümlerinin tümü hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Birçok farklı POS çözümünden bahsetmek mümkün. Bununla birlikte POS cihazı sahibi olmak için yerine getirilmesi gereken birtakım şartlar ve ibraz edilmesi gereken evraklar da mevcut.

POS cihazı nedir? POS cihazı nedir

Tüm POS Çözümleri

Garanti BBVA POS birçok POS çözümü sunar. İşte Garanti BBVA POS sahibi olarak yararlanabileceğiniz çözümler:

 • Garanti BBVA Yazar Kasa POS: Üzerinde hem yazar kasa hem de POS donanımı bulunan Yazar Kasa POS cihazları, mevcut yazar kasalardan daha çok teknik özellik ve güvenliğe sahip yeni nesil cihazlardır. Sabit Yazar Kasa POS cihazları kablolu olup, sabit telefon hattı veya ADSL bağlantısı ile çalışırlar ve kasada ödeme alan iş yerleri için uygundur. Mobil Yazar Kasa POS cihazları kablosuz olup, GPRS hattı (sim kartı) ile çalışırlar ve evlere servis yapan veya masada ödeme alan iş yerleri için uygundur. Garanti BBVA Sabit POS Cihazı: Yazarkasa özelliği olmayan, kredi kartı ve banka kartları ile alışveriş yapılmasını sağlayan iş yeri çözümüdür. Sabit POS cihazları kablolu olup, kasada ödeme alan iş yerleri için uygundur. Sabit telefon hattı veya ADSL bağlantısı ile çalışırlar.
 • Garanti BBVA Mobil POS: Yazarkasa özelliğine sahip olmayan Garanti BBVA Mobil POS kredi kartı ve banka kartı yoluyla ödeme yapılmasını sağlayan çözümlerden biridir. Mobil POS cihazları, kablosuz olarak kullanılabilen ve sabit kullanım haricinde de kullanılabilen cihazlardır. Örneğin, evlere servis hizmeti sunan bir işletme, kapıda ödeme hizmeti için Mobil POS cihazını kullanabilir.
 • Garanti BBVA CepPOS: Akıllı telefonlar aracılığıyla kolay ve hızlı ödeme imkanı sunan Garanti BBVA CepPOS ile yeni nesil ödeme teknolojilerinden yararlanarak, temassız işlem limitine takılmadan hızlı ve güvenli bir şekilde ödeme alabilirsiniz. NFC yani temassız mobil ödeme özelliğine sahip Android cep telefonlarının POS makinesi olarak kullanılmasını sağlayan CepPOS, hızlı ve kolay ödeme kolaylığının yanı sıra satışların anlık olarak takip edilmesini ve hesap bakiyesinin anında görüntülenmesini kolaylaştırır.

POS Cihazı Nasıl Alınır?

Garanti BBVA POS çözümlerinden yararlanmak için gerekli belgeleri hazırlayarak bankanıza başvuruda bulunabilirsiniz. POS cihazı almak için gereken belgeler şu şekildedir:
Şahıs şirketleri için:

 • Vergi levhası
 • İmza sirküleri
 • Ticari Sicil Gazetesi veya Esnaf ve Sanatkarlar Odası kayıt belgesi
 • Başvuran kişinin kimlik belgesinin aslı ve fotokopisi

Ticari ortaklıklara ait şirketler için:

 • Vergi levhası
 • Tüm ortakların kimlik belgelerinin asılları ve fotokopileri
 • Ticari Sicil Gazetesi
 • Tüm ortakların imza sirküleri

POS Kullanımının Avantajları Nelerdir?

Garanti BBVA POS üye iş yeri sahipleri, çok sayıda ayrıcalık ve avantajdan yararlanma hakkını elde eder. Hem müşterilerinize hem size kazandıran Garanti BBVA POS çözümleri, işlevsel ve güvenli hizmetlerinin yanı sıra beş önemli avantaj ile ön plana çıkar:

 • Garanti BBVA POS cihazı kullanma tercihinde bulunan bir işletme sahibi olarak üye iş yerlerine özel ayda 20'den fazla kampanya ve indirimden, nakit çözümleri ve e-ticarette işinizi büyütecek fırsatlardan yararlanabilirsiniz.
 • Garanti BBVA POS ile 15 milyonun üzerinde Bonus müşterisine hitap edebilir, Garanti BBVA kredi kartları ve diğer bankaların Bonus özellikli kartlarına taksit yapabilir ve ödül kazandırabilirsiniz.
 • Temassız ve kare kod ile hızlı ve kolay ödeme sağlayabilir, DCC ve Döviz POS ile müşterilerinize kendi para biriminde ödeme olanağı sunabilirsiniz
 • Bütün işlemlerinizi hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde yerine getirirken işletmenize dair verileri anlık raporlarla görüntüleyebilir, gerektiğinde müşteri hizmetlerinden kolaylıkla destek alabilirsiniz.
 • Garanti BBVA POS çözümlerinin geniş alternatifleri sayesinde işletmenize uygun POS hizmetlerini tercih edebilir ve hedef kitlenize uygun şekilde ticari işlemlerinizi kolaylıkla sürdürebilirsiniz.

Garanti BBVA POS çözümlerinden yararlanmak için size en yakın Garanti BBVA şubesini ziyaret edebilir ya da garantibbvapos.com.tr üzerinden detaylı bilgi edinebilirsiniz. Dilerseniz POS çözümleriyle ilgili garantibbvapos.com.tr üzerinden ya da 444 0 339 POS Destek Hattı'ndan da yardım alabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş!

Sayfayı Paylaş!


En son eklenenler