Sanal POS Çözümleri İle Ticarete İlk Adımınızı Atın

Garanti BBVA’nın POS Çözümleri İle İş Yerinizde Hemen Ödeme Almaya Başlayın.

Teknolojinin öncüsü Garanti BBVA POS’un size uygun pos çözümleri arasından seçim yaparak hızlı ve kolay ödeme alabilirsiniz.

Tüketicilerin Sanal mağazalarda banka kartı ya da kredi kartı ile alışveriş yapabilmeleri için E ticaret sitesine Sanal POS kurulumu yapılması gerekir. Siz de Sanal POS sistemi ile rahatça ödeme alabilirsiniz. İşte Sanal POS’ a dair bilinmesi gerekenler.

Garanti BBVA Sanal POS Avantajları

Garanti BBVA Sanal POS hizmeti ile online ödemelerinizi daha güvenli ve kolay hale getirebilirsiniz. İşletmeniz için e-ticaret sitesi açabilir ve Garanti Online POS sistemi ile sanal mağazanızı her zaman açık bir satış platformuna çevirebilirsiniz.

E-ticaret sitesine Sanal POS ekleme sayesinde ödeme çeşitliliği sunarak satışlarınızı artırabilirsiniz. Garanti BBVA Sanal POS kullanımı işletmelere aşağıdaki avantajları sağlar:

 
 
Kart Ağı

Visa, Mastercard, American Express Card ve Diners Club logolu kartlara satış yapabilirsiniz.

Bonus, Flexi, Miles&Smiles kredi kartı ve American Express Card sahiplerine taksitli ödeme imkanı sunabilirsiniz

Hızlı İşlem

Sanal POS uygulamaları, kurumsal operasyonlarınıza kolaylık katar. Türkçe arayüze sahip olan sistem sayesinde raporlama işlemlerinizi etkili, hızlı ve detaylı bir şekilde yapabilir, tüm satışlarınızı kolayca takip edebilirsiniz.

Kolay Tahsilat Çözümleri

Garanti Tahsilat Sistemi (GTS) ile düzenli ve toplu tahsilatlarınızı tek tıkla gerçekleştirebilirsiniz. GTS, müşterilerinden kredi kartı ile aylık düzenli ödeme alan ya da yüksek oranda Sanal POS mail order işlemi yapan müşteriler için önerilen bir tahsilat çözümüdür.

Destek

Elektronik Ticaret Yardım Hattı’ndan (0212 444 0 339) 7/24 kesintisiz destek alabilirsiniz.

Müşteri Deneyimi

Sanal POS alışveriş yapmayı pratik ve güvenli hale getirdiği için müşteri deneyimini iyileştirebilirsiniz.

 

İlk Sanal POS'um

Sanal POS Nedir?

Sanal POS sistemi, fiziksel POS cihazlarının alternatifi olarak düşünülebilir. Tüketicinin kredi ya da banka kartına fiziksel erişimin olmadığı; online ve mobil kanallardan veya çağrı merkezi üzerinden gerçekleştirilen alışverişlerde ya da fiziksel POS cihazının taşınmasının zor olduğu saha satışı gibi hizmet noktalarında Sanal POS ödeme sistemleri kullanılır.

Sanal POS ile ödeme işleminde müşterinin kredi kartı ya da banka kartı bilgileri güvenli bir şekilde alınır, alınan bilgiler Sanal POS entegrasyonu aracılığı ile online olarak bankaya aktarılır ve böylece ödeme işlemi tamamlanır. Dijital ödeme noktası olarak değerlendirilen Sanal POS sistemleri, fiziksel POS cihazlarıyla aynı mantıkta çalışır. Aradaki fark şudur; müşteri kartı POS cihazına okutmak yerine kart bilgilerini dijital ekran üzerinden paylaşır ve ürün bedeli satıcının hesabına online olarak aktarılır.

Hemen Başvur
Sanal Pos

Sanal POS Nasıl Çalışır?

İnternet üzerinden satışını yaptığınız ürün ya da hizmetlerin bedelini Sanal POS ile kolaylıkla tahsil edebilirsiniz. Sitenizden alışveriş yapan müşteriler, kart bilgilerini ürün satışının gerçekleştiği internet sayfası üzerinde yer alan ödeme formuna girer ve bu bilgiler online olarak bankaya iletilir. Banka bilgileri provizyona alır. Provizyon, internet üzerinden bankaya iletilen bilgilerin 3. şahısların eline geçmesini önleyen ve bilgilerin güvenli bir şekilde alınmasını sağlayan SSL şifreleme tekniği ile uyumlu bir şekilde çalışan sistemdir.

Garanti BBVA provizyon işlemi sonrası, yapılan Sanal POS tahsilat tutarını müşterinin kredi kartı ya da banka kartı limitinden düşerek üye işyerinin hesabına geçmesini sağlar.

Sanal POS Kurulumu

Sanal POS’unuzu kullanabilmek, Garanti Sanal POS Yönetim Paneli’ne giriş yapabilmek ve tüm satış, iptal ve iade süreçlerinizi yönetebilmeniz için aktivasyon işlemini gerçekleştirmeniz gerekir. Bu işlemi tamamlamanız için başvuru sırasında vermiş olduğunuz e-mail adresinize gönderilen aktivasyon maili içerisinde yer alan adımları takip edebilirsiniz.

Sanal POS entegrasyon dokümanlarına erişmek ve entegrasyon süreciyle ilgili tüm sorularınıza yanıt bulabileceğiniz geliştirici sayfasına ulaşmak için Garanti BBVA Developer Portal’i ziyaret edebilirsiniz.

Sanal POS almak için gerekli şartlara buradan ulaşabilirsiniz.

Garanti Tahsilat Sistemi
 

Garanti BBVA Sanal POS Özellikleri

Online ödeme sistemleri alanında önemli yenilikler sunan Garanti BBVA Sanal POS yazılımı, 1998 yılından beri Garanti BBVA üyesi işyerleri tarafından kullanılır.

Garanti BBVA Sanal POS çözümleri ile iş yerinizde hemen güvenli bir şekilde ödeme almaya başlayabilirsiniz. Garanti Sanal POS hizmetleri ve özellikleri şunlardır:

Garanti BBVA Sanal POS Özellikleri

Kod ile Tahsilat

Sanal POS altyapısı ile çalışan kod ile tahsilat özelliği sayesinde uzaktan tahsilat yapmak isteyen işyerleri işlemlerini güvenle gerçekleştirebilir.

Detaylı Bilgi

 

Hemen Başvur
Sanal Pos

Garanti BBVA Sanal POS Özellikleri

Tedarikçi Ödeme Sistemi

Garanti BBVA Tedarikçi Ödeme Sistemi, tek bir platformdan tüm tedarikçilerinize ödemelerinizi yapabilmenin hızlı ve güvenli yoludur. Ödemelerde taksit ve bonus kullanımı imkanı sunar, gelişmiş raporlama ara yüzü ile ödemelerinizi sizn yerinize takip eder.
Detaylı Bİlgi

Hemen Başvur
 
Mobil Yazarkasa POS Cihazı

Garanti BBVA Sanal POS Özellikleri

Ortak Ödeme Sayfası

Ödeme sayfasını kendi internet sitesinde barındırmak istemeyen ve teknik imkansızlıklar nedeniyle kendi ödeme sayfasını yapamayan işletmeler, Ortak Ödeme Sayfası özelliğinden faydalanabilir.

Detaylı Bilgi

 

Hemen Başvur
Sanal Pos

Garanti BBVA Sanal POS Özellikleri

GarantiPay

Garanti BBVA üyeleri GarantiPay ile kart bilgisi vermeden işlemlerini kolayca yapabilir.
Detaylı Bilgi

Hemen Başvur
 
Mobil Yazarkasa POS Cihazı

Garanti BBVA Sanal POS Özellikleri

Cirom Güvende

Garanti BBVA POS hizmeti, 3D Secure adımı olmadan müşterilerine daha hızlı ve güvenli ödeme deneyimi sunar.

Detaylı Bilgi

 

Hemen Başvur
Sanal Pos

Garanti BBVA Sanal POS Özellikleri

Kart Saklama

Garanti BBVA POS, kredi ve banka kartı sahiplerinin bilgilerini kaydeden güvenli bir servistir.
Detaylı Bilgi

Hemen Başvur
 
Mobil Yazarkasa POS Cihazı

Garanti BBVA Sanal POS Özellikleri

Pazaryeri Ödeme ve Para Dağıtımı Altyapısı

Pazaryeri Altyapısı ile tek bir entegrasyonla satıcılarınızın ödemelerini kendi anlaşmalı olduğunuz banka poslarını kullanarak alabilir, karşılıklı anlaştığınız çalışma koşullarına göre satıcıların hak ediş ödemelerini otomatik olarak dağıtabilirsiniz.

Detaylı Bilgi

 

Hemen Başvur
Sanal Pos

Sanal POS Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sanal POS Nasıl Çalışır?

Sanal POS, internet üzerinden satış yapan firmaların ürün ya da hizmet bedelini güvenli bir şekilde alabilmelerini sağlar. Müşteri, almaya karar verdiği ürün için sitenin ödeme formunu doldurur. Bu formda kredi kartı bilgileri bulunur. Müşterinin doldurduğu form online bankaya iletilir. Banka müşteri bilgilerini korumak ve güvenliğini sağlamak amacıyla provizyonda tutar. Bilgiler teyit edildikten sonra ürün bedeli banka tarafından müşteri kartı limitinden düşürülerek işletmenin hesabına yatırılır.

3D Secure Uygulaması Nedir?

3D Secure uygulaması, online ödeme güvenliğini artıran bir uygulamadır ve online işlemler sırasında müşterinin kart bilgilerinin korunmasını sağlar. 3D Secure ile yapılan ödemelerde banka ve müşteri ekranında ekstra bir güvenlik katmanı olarak 3D işlem ekranı açılır. Bu ekran aracılığı ile kart sahibinin cep telefonuna SMS onay kodu gönderilir. İşlem, sadece bu kod kullanılarak tamamlanabilir.

Garanti BBVA POS Müşteri Hizmetlerine Nasıl Ulaşabilirim?

Garanti BBVA üyesi işyerleri 444 0 339 POS Destek Hattı ile 7 gün 24 saat destek alabilir.

Sanal POS almak için gerekli şartlar nelerdir?

Sanal POS kurulumu için Garanti BBVA internet sitesinden ya da fiziksel şubelerden başvuru yapılmalıdır. Başvuru sırasında işyerlerinin Sanal POS entegrasyonu için aşağıdaki kriterleri sağlaması gerekir:

İşletmenin online satış sitesi, müşteri bilgilerinin korunması ve sanal güvenliğin sağlanması için SSL sertifikasına sahip olmalıdır. Sanal POS oluşturma için önemli bir diğer kriterde online satış sitesinde ürünlerin hazır bulunması gerekir. Site içinde satışa sunulan bir ürün görünmüyorsa E ticaret Sanal POS başvurusu olumsuz değerlendirilir.

İşletmenin sanal mağazasında iptal/iade gibi genel politikasını içeren Mesafeli Satış Sözleşmesi, Hizmet Sözleşmesi gibi sözleşmeler yer almalıdır.

Ayrıca başvuru için işletme aşağıdaki belgeleri de sağlamalıdır:

Şahıs ya da ortaklı işletmeler:

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
  • Vergi levhası,
  • Ortaklık Sözleşmesi
  • İmza sirküleri.

Ticari ortaklı işletmeler:

  • Vergi levhası,
  • Ticaret sicil gazetesinin fotokopisi,
  • İmza sirküleri.

Sanal POS Taksitli İşlemlere Nasıl Açtırılır?

Sanal POS taksitli işlemler için 444 0 339 POS Destek Hattı’nı arayabilir ya da en yakın Garanti BBVA şubesi ile görüşebilirsiniz.

Garanti BBVA Sanal POS’ u ile Yurtdışı Kartlardan Hangi Para Birimleri Kullanılarak İşlem Yapılabilir?

Garanti BBVA Sanal POS, TL dışında USD, EUR, GBP, JPY, RUB, AED, SAR para birimlerini destekler.

Sanal POS aktivasyonumu nasıl tamamlarım?

Sanal POS’unuzu kullanabilmek ve tüm satış,iade ve iptal süreçlerini yönetebilmeniz için aktivasyon işlemini tamamlamanız gerekir.

Aktivasyon işlemiyle ilgili detaylı anlatıma linkten erişebilirsiniz.


 

Lütfen aramak istediğiniz kelimeyi
arama butonuna basarak söyleyiniz.

Bunu mu demek istediniz?

Yeniden Konuş